( )  (.)

Obsah vyžaduje Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player


Zájazdy do » Bratislavacity foto

Bratislava

Bratislava - hlavné mesto Slovenskej republiky - leží na juhozápade Slovenska na oboch  brehoch Dunaja, na hraniciach s Rakúskom a Maďarskom, neďaleko hraníc s Českou republikou. Vďaka tejto výhodnej polohe sa v nej sústreďoval rušný život už od dávnej minulosti. Niekoľko storočí bola hlavným mestom Uhorska, v 13. storočí sa stala slobodným kráľovským  mestom a neskôr aj korunovačným mestom uhorských kráľov a kráľovien. Každá z kultúr a národov, ktoré v Bratislave žili zanechali svoje stopy v jazyku, vo zvykoch, v kuchyni, v architektúre i v životnom štýle.

Dominantou mesta je Bratislavský hrad, charakteristický štyrmi vežami, nachádzajúci sa na hradnom kopci. Známe sú bratislavské mosty - najmä Nový most, z oceľovej konštrukcie, ktorý je svojim tvarom ojedinelý v Európe. Historickým jadrom mesta je tzv. Staré Mesto, bohaté na múzeá, galérie a historické pamiatky, uličky ústia do niekoľkých námestí,  je tu aj najväčší a najstarší kostol v Bratislave - gotický Dóm sv. Martina, Michalská brána, Stará radnica, historická budova Slovenského národného divadla, Zichyho palác, Pálffyho palác, socha Schöner Naziho, Čumila aj Napoleona... Centrum mesta je zároveň príjemným miestom pre posedenie pri šálke kávy alebo orosenom pive.

Z centra je to len na skok na nábrežie Dunaja. Loďou po Dunaji sa možno doplaviť do prístavu Devín a obdivovať hrad Devín postavený na mohutnom skalnom kopci. Za ostatné roky vyrástli v Bratislave aj moderné stavby. Či už sú to nákupné centrá, alebo bussiness centrá, Slovenské národné divadlo, hokejový štadión, most Apolo, všetky tieto stavby tvoria jej súčasť a umožňujú vychutnať si krásavicu na Dunaji - Bratislavu - so všetkými jej podobami.

Je nám ľúto, pre túto kategóriu alebo umiestnenie v tejto chvíli nemáme naplánované žiadne voľné termíny.

Ak si želáte byť informovaný o možnostiach zájazdu pre túto lokáciu, alebo sa chcete dozvedieť viac, prosím kontaktujte nás.


Kurzový lístok

1 USD » 0.88121 Eur
1 CZK » 0.04107 Eur
1 GBP » 1.1957 Eur