( )  (.)

Obsah vyžaduje Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player


Zájazdy do » Košicecity foto

Košice

Druhé najväčšie slovenské mesto Košice je centrom východného Slovenska, spájajúce špecifiká viacerých národov a národností. Leží na rieke Hornád na západnom okraji Košickej kotliny. Po stáročia bolo najvýznamnejším strediskom celého regiónu, prirodzeným centrom obchodu, remesiel, kultúry a vzdelanosti.


Stredoveké mesto Košice vzniklo približne v polovici cesty medzi opátstvom a hradom. Jeho písomne potvrdená história siaha do roku 1230. V roku 1342 sa dočkali dôležitých výsad slobodného kráľovského mesta. Mimoriadne významný je pre Košice dátum 7. máj 1369, kedy získali ako prvé európske mesto vlastnú erbovú listinu. V apríli 1945 sa v Košiciach zišla po prvý raz na domácej pôde československá vláda, ktorá tu schválila Košický vládny program, dokument hovoriaci o povojnovom usporiadaní slobodnej republiky.

Historické centrum mesta tvorí Hlavné námestie, lemované palácovými a meštianskymi domami tvorí. Dominantou mesta aj námestia je Dóm sv. Alžbety - gotická katedrála, ktorá je najväčším kostolom na Slovensku a zároveň najvýchodnejšie ležiacou katedrálou západného typu v Európe; spolu s Urbanovou vežou a kaplnkou sv. Michala tvorí ojedinelý gotický súbor pamiatok. Obľúbenou súčasťou námestia je spievajúca fontána, umiestnená medzi dómom a divadlom.

Košickým symbolom je aj Socha maratónca, pripomínajúca skutočnosť, že v Košiciach sa každoročne na jeseň organizuje Medzinárodný maratón mieru, najstarší európsky a druhý najstarší svetový maratón. V jednom z múzeí si návštevníci môžu prezrieť slávny Košický zlatý poklad - jedinečná zbierka zlatých mincí z 15. až 17. storočia s hmotnosťou 11 kg pochádza z 81 európskych mincovní.
Mesto Košice po úspešnej prezentácii svojho projektu získalo titul Európske hlavné mesto kultúry 2013.

Je nám ľúto, pre túto kategóriu alebo umiestnenie v tejto chvíli nemáme naplánované žiadne voľné termíny.

Ak si želáte byť informovaný o možnostiach zájazdu pre túto lokáciu, alebo sa chcete dozvedieť viac, prosím kontaktujte nás.


Kurzový lístok

1 USD » 0.88121 Eur
1 CZK » 0.04107 Eur
1 GBP » 1.1957 Eur