( )  (.)

Obsah vyžaduje Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player


Zájazdy do » Trenčíncity foto

Trenčín

Centrum Považia mesto Trenčín rozkladajúce sa pod slávnym Trenčianskym hradom je nielen mestom s bohatou históriou, ale aj rozmanitou prítomnosťou a tesnými väzbami k susednému územiu Moravy a Čiech.

Rímska vojenská osada Laugaricio je najsevernejším dokladom expanzie rímskych légií cisára Marca Aurélia v oblasti strednej Európy. Nápis na strmej stene trenčianskej hradnej skaly vytesaný na pamiatku víťazstva nad Kvádmi v roku 179. Prvá písomná zmienka o osade ležiacej pod mohutným hradom a pri starej obchodnej ceste pochádza z roku 1111. Osada sa však najrýchlejšie rozvíjala v období panovania Matúša Čáka, ktorý sa stal vládcom takmer celého územia dnešného Slovenska, vlastnil asi 30 slovenských hradov. V stredoveku Trenčín získal rôzne výsady a práva. Kráľ Žigmund Luxemburský ho v roku 1412 povýšil na slobodné kráľovské mesto s právami Budína a Stoličného Belehradu, tým sa zaradil medzi najvýznamnejšie mestá Uhorského kráľovstva.

Dominantou mesta a celého Považia je Trenčiansky hrad postavený na strmom brale. Hrad preslávil najmä jeho najmocnejší majiteľ Matúš Čák Trenčiansky, nazývaný aj „Pán Váhu a Tatier“. So zmenami jeho majiteľov sa znásobovali obranné a obytné funkcie hradu. K základnej robustnej Matúšovej veži pribúdali ďalšie objekty - Mlynská a Jeremiášova veža, Ľudovítov, Barborin a Zápoľského palác. Azda najznámejšia je 80 m hlboká Studňa lásky a s ňou spojený príbeh Omara a Fatimy. S Trenčianskym hradom sa spája viacero legiend, ktoré sa oplatí vypočuť si.

Dnešný Trenčín je sídlom okresu a kraja a patrí medzi najvýznamnejšie mestá Slovenska s bohatým kultúrnym a spoločenským životom, ktorému napomáha aj vznik Trenčianskej univerzity. Medzi podujatia, ktoré do Trenčína privádzaujú najviac návštevníkov, patrí letný hudobný festival Pohoda, viaceré medzinárodne výstavy (najznámejšou je Trenčín mesto módy) a filmový festival organizovaný v spolupráci s neďalekým kúpeľným mestečkom Trenčianske Teplice.

Je nám ľúto, pre túto kategóriu alebo umiestnenie v tejto chvíli nemáme naplánované žiadne voľné termíny.

Ak si želáte byť informovaný o možnostiach zájazdu pre túto lokáciu, alebo sa chcete dozvedieť viac, prosím kontaktujte nás.


Kurzový lístok

1 USD » 0.88121 Eur
1 CZK » 0.04107 Eur
1 GBP » 1.1957 Eur