( )  (.)

Obsah vyžaduje Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player


Liečebný pobyt v Bojniciachcity foto

Bojnice

Oblasť rozprestierajúca sa v strednej časti Hornonitrianskej kotliny, na pravom brehu rieky Nitra, má svoje najstaršie dejiny – geologickú históriu zapísanú kamenným písmom v horninách a skamenelinách.

K najromantickejším zámkov v strednej Európe patrí Bojnický zámok. Ako vzor pri jeho ostatnej prestavbe slúžili francúzske gotické hrady z údolia rieky Loiry, pápežský palác v Avignone, gotické tirolské hrady i raná renesančná talianska architektúra. Interiér zámku ukrýva množstvo umelecko-historických exponátov, ktoré zhromaždil najmä posledný majiteľ zámku gróf Ján František Pálfi. Okolo Bojnického zámku sa rozprestiera romantický park s rôznymi atrakciami, kvázi zrúcaninami i s viacerými vzácnymi stromami. Najcennejšším stromom je lipa kráľa Mateja - podľa povesti zasadená v roku 1301. Pod úrovňou 4. nádvoria sa nachádza prírodná travertínová jaskyňa s dvoma jazierkami. Neďaleko zámku sa nachádza Zoologická záhrada.

Kúpele Bojnice sú atraktívnym miestom pre liečebné procesy, regeneráciu a oddych. Základom liečebných procedúr je prírodná, liečivá, hydrogén-uhličitanovo-síranová, vápnikovo-horčíková hypotonická akratoterma s teplotou od 28 – 52 ºC, ktorá vyviera z 9 prameňov s výdatnosťou 40 l/s z hĺbok 1200-1500 m. Akratoterma zlepšuje látkovú výmenu a imunologické reakcie v bunkách, funkčnosť tkanív, ich zásobovanie kyslíkom a tým celkový stav organizmu. Liečivá voda účinkuje pozitívne na vegetatívny nervový systém, predovšetkým jeho parasympatickú časť.
Relax v kúpeľoch a veľké možnosti aktívneho oddychu v okolí predurčuje mesto Bojnice na nezabudnuteľnú dovolenku.

LD Lysec ***

Typ pobytu: liečebný
Lokalita: Bojnice
Doprava: vlak + bus

Komfortne a štýlovo zariadený liečebný dom umiestnený v centre liečebného strediska. Kaviareň s letnou terasou ponúka priestor pre príjemné posedenie a výhľad na okolitý park. Liečebný dom Lysec je prepojený chodbou s vodným a saunovým svetom a s liečebnou časťou. Ponúka svojím návštevníkom fantastický oddych a relax v krásnom prostredí liečebného parku.

 

Služby a vybavenie kúpeľného hotela Lysec ***: recepcia, zmenáreň, internet, parkovanie, jedáleň, kaviareň, lobby bar, fitness centrum, knižnica, predajňa darčekových predmetov, kompletná liečebná balneoterapia, vonkajší bazén s lehátkami

Vybavenie izieb: WC, sprcha, TV so satelitom, chladnička, telefón s priamym volaním, balkóny, terasy, trezor, internet.

Strava: plná penzia (raňajky formou švédskych stolov, obedy a večere podľa objednávky od 2 dňa pobytu), možnosť výberu z rôznych druhov diét

Liečebné balíky obsahujú: povinná vstupná lekárska konzultácia, voľný vstup do Vodného sveta (sústava 3 termálnych bazénov: 2 vnútorné 32º C, 38º C, 1 vonkajší 34 - 36º C s celoročnou prevádzkou)

Dynamik - priemerne 3 liečebné procedúry denne

Redukčný pobyt - priemerne 3 liečebné procedúry denne, pobyt je zameraný na redukciu hmotnosti.

Cena je uvedená pre 1 osobu za noc v dvojlôžkovej izbe, ak je obsadená dvomi osobami. V cene je zahrnuté: ubytovanie v LD Lysec, plná penzia, liečebný balík, delegát CK.

V cene nie je zahrnuté: miestna daň z ubytovania 1,-€/os./deň - platí sa pri príchode na recepcii hotela, doprava, komerčné poistenie - odporúčame uzatvoriť pred odchodom, fakultatívne výlety, víza do SR 35€


Termíny zájazdu

Kurzový lístok

1 USD » 0.88121 Eur
1 CZK » 0.04107 Eur
1 GBP » 1.1957 Eur