( )  (.)

Obsah vyžaduje Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player


Liečebný pobyt v Turčianskych Tepliciachcity foto

Turčianske Teplice

Mesto Turčianske Teplice sa nachádza v centre stredného Slovenska, v Turčianskej kotline. Obklopujú ho pohoria Veľká Fatra, Malá Fatra, Žiar a Kremnické vrchy.

Turčianske Teplice patria medzi najstaršie kúpeľné mestá na Slovensku. Teplé pramene sa na jeho dnešnom území po prvý krát spomínajú v 13. storočí. Traduje sa, že v roku 1423 sa tu kúpaval aj kráľ Žigmund Luxemburský. Termálna voda a horúce pramene predurčili Turčianske Teplice k vzniku kúpeľov, v ktorých sa ako jediných na Slovensku liečia choroby obličiek a močových ciest. Známa a úspešná je i kúpeľná liečba pohybového ústrojenstva dospelých a tiež detí.

Liečivá voda prichádza na povrch siedmimi prameňmi s výdatnosťou do 30 l/s a teplotou od 38° do 47,5 °C. Vysoký obsah vápnika, horčíka a fluóru sa využíva na pitné kúry ako prevencia proti osteoporóze a viacerým typom obličkových kameňov, proti žlčníkovým a črevným ťažkostiam.Kompletný liečebný program sa zostavuje individuálne pre každého klienta na základe vstupnej lekárskej prehliadky a aktuálneho zdravotného stavu.

Moderné kúpele ponúkajú aj wellness pobyty a celoročnú prevádzku SPA&Aquaparku s termálnymi, rehabilitačnými vonkajšími a vnútornými bazénmi, tobogánmi a rôznymi atrakciami. Kúpeľný areál sa rozprestiera v južnej časti mesta a tvorí ho viacero liečebných domov.

Neodmysliteľnou súčasťou mesta je aj kúpeľný park, ktorý bol založený v druhej polovici 19.storočia, nachádza sa v ňom lipová alej, množstvo fauny, flóry, ktorá blahodárne pôsobí na ducha človeka.
Hlavným liečebným prostriedkom je liečivá termálna voda, uplatňujú sa moderné liečebné metódy a fyzioterapeutické postupy a dôležitú úlohu zohráva vynikajúca klíma a čisté ovzdušie. Vďaka vhodným klimatickým podmienkam a prekrásnej okolitej prírode sú Turčianske Teplice vyhľadávaným miestom na oddych a regeneráciu.

LD Veľká Fatra ***+

Typ pobytu: liečebný
Lokalita: Turčianske Teplice
Doprava: vlak + bus

Liečebný dom Veľká Fatra je po celkovej rekonštrukcii a modernizácii. Prekvapí Vás komplexným vybavením izieb a bohatou ponukou poskytovaných služieb. Všetky izby sa pýšia prekrásnym výhľadom na okolitú prírodu.

Služby a vybavenie kúpeľného hotela Veľká Fatra ***+: recepcia, zmenáreň, WiFi internet, parkovanie, reštaurácia, lobby bar, kaderníctvo, fitness centrum, predajňa darčekových predmetov, termálne bazény, kompletná balneo-terapeutická prevádzka

Vybavenie izieb: WC, sprcha (resp. vaňa v niektorých apartmánoch), TV, rádiobudík, minibar,, telefón, balkóny (s výnimkou niektorých izieb), internet

Strava: polpenzia (raňajky aj obed formou švédskych stolov)

Liečebné balíky obsahujú: vstupnú lekársku konzultáciu, vstup do bazéna v hoteli 1 x denne (60 min.)

Klasik - pobyt zameraný na zlepšenie zdravotného stavu, 18 liečebných procedúr na základe doporučenia lekára

Harmónia - pobyt pre život v zdraví a v pohode, 12 liečebných procedúr na základe doporučenia lekára

Týžďeň pre boľavý chrbát - pobyt pre všetkých, ktorí majú sedavé zamestnanie, 2 x Mäkké techniky, 2 x Skupinové cvičenie bazéne, 1 x Lazuritový kúpeľ – perličkový kúpeľ, 2 x Zafírový kúpeľ – vírivý kúpeľ spoločný, 2 x Pilates – rehabilitácia na spevnenie svalov chrbta, 2 x Skupinové cvičenie na fitloptách, 2 x Individuálny liečebný telocvik

Cena je uvedená pre 1 osobu za noc v dvojlôžkovej izbe, ak je obsadená dvomi osobami. V cene je zahrnuté: ubytovanie v LD Veľká Fatra, polpenzia, liečebný balík, delegát CK.

V cene nie je zahrnuté: miestna daň z ubytovania 1,-€/os./deň - platí sa pri príchode na recepcii hotela, doprava, komerčné poistenie - odporúčame uzatvoriť pred odchodom, fakultatívne výlety, víza do SR 35€

foto

Termíny zájazdu

Kurzový lístok

1 USD » 0.94545 Eur
1 CZK » 0.04054 Eur
1 GBP » 1.17897 Eur